Více se dozvíte v následujícím e-mailu. ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Bakaláři logo

Zdokonalený zápis testování žáků

Pro jednodušší evidenci testování žáků jsme pro vás v Bakalářích připravili nový nástroj. Podstatně rychleji zaznamenáte u žáků proběhlé testování, získáte přehled o tom, kdo má či nemá být testován a máte k dispozici i základní sestavy.
Nový formulář pro zápis testování je k dispozici v desktopové verzi modulu Evidence, kde v menu Data vybereme COVID testování. V zobrazeném seznamu se nám vypíší všichni žáci aktuálního filtru a u každého z nich volba pro provedené testování, či případná informace o tom, že se žák nemusí testovat. 
V případě potřeby můžeme změnit intervaly pro testování a nastavení, zda se testuje PCR testy. Pokud změníme nastavení, musíme pro aktualizaci obrazovky stisknout tlačítko Obnovit
Zadáme datum a čas testování a u jednotlivých žáků zaznamenáme informaci o proběhlém testu. Po uložení dat se žákům na kartě vyplní datum posledního testu a v případě pozitivního PCR testu i tato informace.  
Z formuláře si můžeme vytisknout i přehled testování nebo výsledky testů jednotlivých žáků
Jak ve formuláři zobrazit žáky jen jedné třídy?

Pokud si třídní učitel spustí Evidenci v Režimu třídního učitele, pak má ve formuláři zobrazeny jen své žáky. V případě, že aplikaci spustí např. správce systému, pak pro výběr žáků může v Evidenci nastavit filtr.
Třídní učitel nemá právo zapsat výsledky testů ... 

Pak je potřeba nastavit práva přístupu učitelů k potřebných položkám. Spusťte Parametry systému, v záložce Práva třídních učitelů u položek pro čtení a zápis vyberte všechny položky nebo přidejte COVID_OCK, COVID_POZ a COVID_TEST. 
Aby vše fungovalo, jak má, nezapomeňte provést aktualizaci systému Bakaláři.

Potřebujete se podívat na některý z předcházejících dílů? Stačí kliknout na přehled předcházejících dílů seriálu Návrat do lavic, který jsme pro vás připravili.

Máte-li nějaké dotazy, neváhejte a ozvěte se na e-mailovou adresu podpora@bakalari.cz, případně zavolejte na telefonní číslo 466 566 982.
Chcete dostávat novinky, tipy a vše zajímavé o Bakalářích přímo do vašeho e-mailu?

Klikněte na následující odkaz a vyplňte požadované údaje. Na zadanou adresu vám odešleme ověřovací e-mail, který pak jedním kliknutím potvrdíte. Z odběru se samozřejmě můžete následně kdykoliv odhlásit.
Bakaláři - logo
Nejrozšířenější školní systém v České republice, který už přes 30 let pomáhá školám
zvládat každodenní administrativu i komunikaci mezi školou a rodinou.
facebook facebook web e-mail