Více se dozvíte v následujícím e-mailu. ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Bakaláři logo
Bakaláři a skupinové konzultace

Chcete připravovat individuální konzultace pro žáky druhého stupně? Bakaláři pro vás připravili řešení v modulu Ankety, kde můžete vypisovat skupinové konzultace, ohlídat jejich maximální kapacitu a umožnit žákům online rezervace.
„Žáci 2. stupně ZŠ ohrožení školním neúspěchem anebo žáci 9. tříd ZŠ připravující se na přijímací zkoušky na SŠ se mohou účastnit tzv. skupinových konzultací. Těchto dobrovolných konzultací se může účastnit maximálně 6 žáků.“ říká MŠMT v metodikách k návratu žáků do škol.
Jak vypsat skupinovou konzultaci?

Pro přihlašování na skupinové konzultace jsme pro vás připravili nový typ anket pro žáky či rodiče. Spusťte webovou aplikaci systému Bakaláři, v hlavním menu zvolte "Ankety - Správa anket". Novou anketu vytvořte kliknutím na tlačítko "Nová". Vyplňte požadované údaje včetně termínu, kdy se budou moci žáci přihlašovat, a jako typ zvolte "Zápis / přihlášky - přesný počet".
Na záložce otázky vytvořte otázku, kde v typu odpovědi vyplňte "Přihlášení (termín)", zadejte začátek a konec konzultace, typ volby "Závazné přihlášení - hlasování" a maximální počet účastníků. 
Poté na záložce "Respondenti" vyberte, pro koho je daná anketa určena. Potom již pomocí tlačítka "Připravit" danou anketu vytvořte.

Tím je anketa pro skupinovou konzultaci vytvořena. Žáci mají informaci o její existenci na hlavním panelu ve webové aplikaci a mohou se již na ni přihlásit.
O možnosti přihlašování na konzultace můžete žáky ještě informovat prostřednictvím komunikačního systému KOMENS, o kterém jsme psali v
 jednom z předcházejících dílů našeho seriálu. 


Jak se žáci na konzultaci přihlásí?

Po přihlášení se do webové aplikace mají žáci na hlavní stránce v sekci Oznámení informaci o vypsaných skupinových konzultacích. Stačí jen kliknout na příslušný řádek a na danou konzultaci se přihlásit. 
Jak učitel zjistí seznam přihlášených žáků? 

Je to jednoduché, ve webové aplikaci stačí v hlavní nabídce zvolit "Ankety - Správa anket" a vybrat si příslušnou konzultaci. Pak již máte přehled o přihlášených žácích, jejich seznam si můžete vytisknout, v případě potřeby konkrétního žáka z konzultace odhlásit. 
Aby vše fungovalo, jak má, nezapomeňte provést aktualizaci systému Bakaláři.

Potřebujete se podívat na některý z předcházejících dílů? Stačí kliknout na přehled předcházejících dílů seriálu Návrat do lavic, který jsme pro vás připravili.

Máte-li nějaké dotazy, neváhejte a ozvěte se na e-mailovou adresu podpora@bakalari.cz, případně zavolejte na telefonní číslo 466 566 982.
Chcete dostávat novinky, tipy a vše zajímavé o Bakalářích přímo do vašeho e-mailu?

Klikněte na následující odkaz a vyplňte požadované údaje. Na zadanou adresu vám odešleme ověřovací e-mail, který pak jedním kliknutím potvrdíte. Z odběru se samozřejmě můžete následně kdykoliv odhlásit.
Bakaláři - logo
Nejrozšířenější školní systém v České republice, který už přes 30 let pomáhá školám
zvládat každodenní administrativu i komunikaci mezi školou a rodinou.
facebook facebook web e-mail