Více se dozvíte v následujícím e-mailu. ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Bakaláři logo

Bakaláři pomáhají s testováním žáků

Účast žáků na prezenční výuce je podmíněna podrobení se testování. Abyste měli přehled o tom, koho a kdy testovat, připravili jsme pro vás sestavu s
 přehledem žáků pro testování a s možností potvrzení o absolvování antigenního testu.
„Testování stanovených skupin dětí, žáků, studentů a zaměstnanců škol a školských zařízení bude probíhat s dubnovým návratem k prezenční výuce na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, které níže uvedeným informacím dodává právní závaznost. U skupin dětí, žáků a studentů určených mimořádným opatřením bude přítomnost na prezenční výuce podmíněna účastí na testování.“ říká MŠMT v metodikách k návratu žáků do škol.
Evidence "covidových" údajů na kartě žáka a učitele

Nutnost testování žáka či učitele je ovlivněna i tím, jestli daná osoba prodělala onemocnění COVID-19 či nikoli. Údaj o pozitivním testu můžeme zaznamenat na Kartě žáka, resp. učitele v modulu EvidenceU učitele můžeme případně uvést i informaci o proběhlém očkování. 
Seznamy pro testování žáků a učitelů

V nové aktulalizaci systému Bakaláři máte připravenou sestavu pro testování žákůAbyste mohli připravenou sestavu používat, je potřeba ji nejdříve naimportovat. Spusťte modul Evidence, v menu zvolte Sestavy - Sestavy reportss osobními daty. Zde klikněte na tlačítko "import z instalace". V zobrazeném seznamu vyberte "Seznam žáků - testování COVID19" a import potvrďte tlačítkem "OK".

Pak už máte požadovanou sestavu plně k dispozici. Pokud některý z žáků prodělal onemocnění COVID-19, což můžete zadat na kartě žáka, potom se v přehledu objeví informace o nutnosti testování až po uplynutí doby 90 dnů.

Podobná sestava je připravena pro učitele. Pokud ji chcete používat, přepněte se v modulu Evidence na učitele a proveďte import sestavy "Seznam učitelů - testování COVID 19". Učitel se navíc nemusí testovat 14 dnů po ukončeném očkování.
Potvrzení o výsledku antigenního testu

V určitých případech musí školy vydávat potvrzení o výsledku antigenního testu. K tomuto účelu jsme pro vás připravili další nové sestavy. Stejně jako u seznamu pro testování musíte nejdříve dané sestavy naimportovat. Postupujte stejně jako u seznamu pro testování, jen vyberte sestavu "Potvrzení o pozitivním COVID testu" a "Potvrzení o negativním COVID testu"
Po importu stačí potvrzení jen vytisknout a opatřit razítkem školy a podpisem. 
Aby vše fungovalo, jak má, nezapomeňte provést aktualizaci systému Bakaláři.

Potřebujete se podívat na některý z předcházejících dílů? Stačí kliknout na přehled předcházejících dílů seriálu Návrat do lavic, který jsme pro vás připravili.

Máte-li nějaké dotazy, neváhejte a ozvěte se na e-mailovou adresu podpora@bakalari.cz, případně zavolejte na telefonní číslo 466 566 982.
Chcete dostávat novinky, tipy a vše zajímavé o Bakalářích přímo do vašeho e-mailu?

Klikněte na následující odkaz a vyplňte požadované údaje. Na zadanou adresu vám odešleme ověřovací e-mail, který pak jedním kliknutím potvrdíte. Z odběru se samozřejmě můžete následně kdykoliv odhlásit.
Bakaláři - logo
Nejrozšířenější školní systém v České republice, který už přes 30 let pomáhá školám
zvládat každodenní administrativu i komunikaci mezi školou a rodinou.
facebook facebook web e-mail