Přečtěte si naše tipy, jak se vypořádat se vzniklou situací.  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌
Bakaláři logo

V souvislosti s rozhodnutím vlády o postupném uvolňování mimořádných opatření reagujeme na současnou situaci a připravuje pro vás aktualizace systému, které vám usnadní práci při splnění současných požadavků.

V minulém newsletteru jsme vás informovali o úpravách, které jsou nutné pro splnění vyhlášky o hodnocení žáků za 2. pololetí školního roku 2019/2020.
Nyní vám dáváme k dispozici aktualizaci Třídní knihy a modulu Maturity.
Třídní kniha
V nové verzi Třídní knihy najdete následující novinky. 

Přehled domácích úkolů
Již delší dobu je součástí Třídní knihy přehled domácích úkolů, které učitelé zadali žákům. Nyní máte možnost si tento přehled vytisknout. Sestavu, kterou naleznete v menu Tisky - Ostatní sestavy, můžete využít například k doložení aktivity během období, kdy probíhala výuka na dálku. 
Přítomnost žáků ve třídě
Pokud žáci v současné době navštěvují školu, pak je nutno vést seznam přítomných žáků ve třídě. K tomu by vám mohla pomoci další nová sestava, která vypíše přehled přítomných žáků po zvolené hodině. Najdete ji v menu Tisky - Absence žáků.

Úprava tisků třídních knih
Do všech tisků třídních knih jsme přidali možnost automaticky tisknout pro dny od
 11. 3. 2020 informaci o uzavření školy v důsledku opatření vlády. Tato informace se bude tisknout i v případě, pokud máte v třídní knize zadaná nějaká data (zápisy v hodinách, domácí úkoly, ...). Nemusíte se bát, všechna tato data budou zachována.

Pololetí pro výpočet absence žáků
Po nainstalování nové verze se automaticky nastaví konec 2. pololetí pro výpočet absence žáků školního roku 2019/2020 na datum 10. 3. 2020. Aktuální nastavení si můžete prohlédnout či upravit zvolením Konfigurace - Pololetí pro výpočet absence.
Podívejte se na úpravy v Třídní knize
Maturity
Aktualizací nové verze modulu Maturity se vám zpřístupní možnost přesunu již vytvořených rozpisů na jiné dny. 
Aby vše fungovalo, jak má…

Stačí si nainstalovat aktuální verzi systému Bakaláři. To provedete pomocí modulu Aktualizace systému, kde potvrdíte instalaci nejnovějších verzí jednotlivých modulů.
Automatická aktualizace systému 

Chcete mít vždy aktuální verzi systému Bakaláři zcela bez starostí? V modulu Aktualizace systému vyberte Automatickou aktualizaci a dále se už o nic nemusíte starat. Aktualizací si zajistíte neustálý upgrade aplikace pro hladký provoz, k dispozici budete mít i všechny vydané novinky a úpravy v systému. 
Potřebujete si znovu přečíst některé z informací, které jsme vám posílali v minulosti? Navštivte následující stránku, kde je pro vás připraven přehled všech dílů našeho Speciálního zpravodaje. 
Chcete dostávat novinky, tipy a vše zajímavé o Bakalářích přímo do Vašeho mailu?
Klikněte na tento odkaz a vyplňte požadované údaje. Na zadanou adresu Vám hned pošleme ověřovací mail, který pak jedním kliknutím povrdíte. Z odběru se samozřejmě můžete následně kdykoliv odhlásit.
Bakaláři - logo
Nejrozšířenější školní systém v České republice, který už přes 30 let pomáhá školám
zvládat každodenní administrativu i komunikaci mezi školou a rodinou.
facebook facebook web e-mail