Bakaláři a Khanova škola

Bakaláři se nově vydávají na cestu spolupráce a podpory neziskových společností zabývajících se nabídkou elektronických výukových materiálů a e-learningu. Již na počátku léta jsme navázali exkluzivní partnerství s Khanovou školou, která má světové renomé ve tvorbě výukových videí. Navazujeme úzkou spolupráci i s dalšími poskytovateli výukových materiálů pro různé stupně škol. Naším cílem je pomoci rodičům, žákům i učitelům orientovat se v nabídce možných zdrojů pro výuku a procvičování ve vyučovaných předmětech na škole a aktivně tuto nabídku zprostředkovat.

Poradna v Bakalářích

Nesoustředíme se ale pouze na výuku, chceme našim uživatelům nabídnout pomocnou ruku i v dalších oblastech školního života, v problémech, které rodiče i učitelé na svých školách řeší. Proto jsme navázali úzkou spolupráci s významnou obecně prospěšnou společností EDUin, která provozuje portál Rodiče vítáni, a se kterou připravujeme jedinečný informační kanál a poradnu přímo v rámci naší aplikace.

Bakaláři - centrum systémů na škole

Rozšiřujeme spolupráci s vydavatelem oblíbených karet ISIC a ITIC, stáváme se na mnoha školách hlavní autorizační centrálou pro různé další systémy, které na školách fungují, například přístupové systémy, jídelny, školní portály apod. Počet systémů napojených na Bakaláře neustále zvětšujeme.

Co Vás v nejbližší době čeká?

S naším softwarem budete bezproblémově připraveni na elektronické předávání dat školních matrik, jsme stále v úzkém kontaktu s MŠMT a proto vždy jako jedni z prvních systémů reagujeme na všechny legislativní změny pro všechny stupně škol.

Evidence je připravena nejen na změny v předávání matrik, ale obsahuje také několik novinek, například napojení na oficiální adresní databázi RUIAN, díky ní již vždy budete mít všechny adresy rodičů, žáků a učitelů v naprostém pořádku. Novinky najdete také v evidenci zákonných zástupců atd. Práce na nové webové aplikaci NEXT vrcholí a v nové verzi se objeví již skoro všechny moduly, které znáte ze současné webové aplikace. Do konce pololetí úspěšně dokončíme stoprocentní záběr současné aplikace a soustředíme se na nové moduly, které ve webové aplikaci jistě uvítáte.

Jelikož se blíží konec podpory nešifrovaného spojení ve webové aplikaci, znovu apelujeme, abyste včas měli svou webovou aplikaci zabezpečenu. Stále nabízíme, že celé zabezpečení včetně vystavení a instalace bezpečnostního certifikátu vyřešíme za vás. Stačí zavolat nebo napsat na naši technickou podporu. A protože již před rokem skončila podpora Microsoftu pro Windows 2003 Server a Windows XP, v nové verzi ani systém Bakaláři nebude tyto operační systémy podporovat.

Připomínáme i nabídku cloudu, kdy škole odpadne veškerá starost o technický provoz naší aplikace. Cloudové služby u nás využívá už skoro sto škol. Pokud uvažujete o přechodu na cloud, obraťte se na naši podporu.

Nově máme v nabídce i Balíček služeb, díky kterému můžete využívat některé nadstandardní služby a pomoc v práci s naším softwarem. Například máte v balíčku předplacený provoz bezpečnostních certifikátů, zásahy našich pracovníků přes vzdálený přístup atd.

Myslíme na Vás a Vaše uživatele

Snažíme se, aby Bakaláři pomáhali a byli užiteční všem na škole - především Vám osobně a všem Vašim učitelům, ale i všem rodičům a žákům Vaší školy. Proto jsme Vás velmi rádi seznámili s některými dalšími aktivitami, které pro Vás děláme.